Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz dwudziesty trzeci

Jak co roku gimnazjalistki z Zespołu Szkół w Gowidlinie wzięły udział w kwestowaniu. W tym roku zebrane środki przekazane będą na zakup specjalistycznego sprzętu diagnostycznego dla podtrzymywania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną  seniorów.
Wolontariuszki z naszej szkoły to:
1. Katarzyna Cirocka
2. Julia Formela
3. Julia Labuda
4. Marita Miotk
5. Kamila Sychta
6. Agnieszka Wenta
7. Michalina Wenta
8. Patrycja Woźniak
Mimo niesprzyjającej pogody udało im się zebrać kwotę 1.865zł 22gr. Razem w gminie Sierakowice na rzecz WOŚP zgromadzono sumę ponad 18 tysięcy złotych.
Wolontariusze oraz mieszkańcy gminy wzięli udział w atrakcyjnym programie artystyczno – sportowym w Gimnazjum w Sierakowicach; w turnieju halowej piłki nożnej, pokazie rugby TAG. Odbyły się licytacje gadżetów „orkiestrowych” oraz prac artystycznych wykonanych przez wychowanków Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Szklanej. W programie był też recital wokalistów; Pauliny Lis i Mateusza Pawelczyka. Poczęstunek przygotowała młodzież z ZSP w Sierakowicach.
Uczniowie z Zespołu Szkół w Gowidlinie  od lat z ochotą i zaangażowaniem biorą udział w akcji charytatywnej WOŚP.

Alicja Dyszer