DYKTANDO KASZUBSKIE – wielki sukces naszych uczennic!

W sobotę, 8 listopada 2014r., odbyło się w Luzinie XIII Dyktando Kaszubskie. W Gimnazjum im. Pisarzy Kaszubsko-Pomorskich startowało aż 196 chętnych, dla których pisownia w języku kaszubskim nie ma tajemnic. Kategoria klas IV –VI pisała teksty Alojzego Nagla, pozostałe kategorie, czyli: gimnazjaliści, grupa ponadgimnazjalna, dorośli oraz zawodowcy – zmierzyli się z tekstami Stanisława Jankego, między innymi z fragmentami „Pana Tadeusza”.
Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Mielewczyk i Martyna Wenta- uczniowie klasy VI oraz Julia Formela, Agata Ruszkowska i Edyta Wenta – uczennice klas III gimnazjum.
W wyniku dwóch etapów dyktanda nasze uczennice z gimnazjum stanęły na podium: Edyta Wenta, która zajęła II miejsce oraz  Julia Formela, która zdobyła wyróżnienie. Bardzo dobrze radziła sobie na dyktandzie Martyna Wenta, która zakwalifikowała się do drugiego etapu. Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy.
Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka kaszubskiego – Bożena Lejk.

Zespół ds. promowania placówki