KONKURS CZYTELNICZY

W drugiej połowie marca w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs znajomości bajek i baśni. W konkursie brało udział 27 uczniów z klas I ? III szkoły podstawowej.
Głównym celem konkursu było przede wszystkim zmotywowanie uczniów do czytania książek, rozbudzanie pasji, a także umiejętności współzawodnictwa.
Klasy I miały za zadanie przeczytać baśń H. Ch. Andersena, pt. ?Księżniczka na ziarenku gruchu? i wykonać do niej ilustrację. Prace plastyczne oceniała pani Alicja Dyszer.
Najlepsze prace należały do:
I miejsce ? Klaudia Rychert kl. I B
II miejsce ? Martyna Wenta kl. I A
III miejsce ? Kacper Wenta kl. I B
Przyznano także wyróżnienia:
Patryk Wenta ? kl. I B, Joanna Tandek ? kl. I A, Patrycja Dawidowska ? kl. I A, Krystian Linsztet ? kl. I A.
Dla klas II wybrano cztery baśnie H. Ch. Andersena, zaś dla klasy III cztery bajki Ch. Teraulta. Uczniowie rozwiązywali jednakowy zestaw zadań w zakresie swojej klasy.
Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych uczniów z klas II:
I miejsce ? Amelia Formela, Igor Mielewczyk ? kl. II A,
II miejsce ? Kacper Dawidowski, Marta Mielewczyk ? kl. II A,
III miejsce ? Amelia Choszcz ? kl. II A.
Z klas III najlepsi okazali się:
I miejsce ? Marta Syldatk ? kl. III,
II miejsce ? Wiktoria Rylińska, Dawid Kolke ? kl. III,
III miejsce ? Julia Massowa ? kl. III.

Organizatorem konkursu była pani Lucyna Labuda.