Podsumowanie VIII Powiatowego Konkursu Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II

,,Najbardziej twórczą ze wszystkich prac jest praca nad sobą,
która pozwala odnajdywać urok młodości?
Jan Paweł II

21 maja 2012 r. w Zespole Szkół w Gowidlinie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ojcu Świętym Janie Pawle II. Szkoła obierając za patrona Papieża Polaka zobowiązała się do krzewienia Jego nauk i pielęgnowania pamięci o Jego dokonaniach.
Tradycyjnie w okresie obchodów rocznicy urodzin Karola Wojtyły, zapraszane zostają szkoły podstawowe powiatu kartuskiego do udziału w konkursie. W tym roku zgłosiło swój udział 11 szkół.
Uczestnicy musieli wykazać się wiadomościami dotyczącymi biografii oraz znajomości lektur: ?Przekroczyć próg nadziei?, ?Dar i tajemnica? jak również znajomością podstawowych zagadnień z Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 2002 roku.
Największą wiedzą wykazali się:
Katarzyna Hinz ? SP Wisiory ? I miejsce
Szymon Ortmann ? SP Sierakowice ? II miejsce
Nikodem Matuszkiewicz ? SP Sulęczyno ? III miejsce
Tomasz Bulczak ? ZS Kamienica Królewska ? III miejsce

Wyróżnienia otrzymali:
Konrad Neubauer – SP Gołubie,
Dominika Miotk – SP Mojusz.

Laureaci jak i pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. W bieżącym roku szkolnym na uroczystym wręczaniu nagród swoją obecnością zaszczyciła nas pani Halina Uchman ? Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie.
Organizując już kolejną edycję tego konkurs widać, że uczniowie posiadają ogromną wiedzę i zawsze są im bliskie słowa Jana Pawła II.